W jaką odzież zimową zainwestować?

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, a razem z nią chłodne wieczory. Coraz bardziej można się zacząć rozglądać za kurtkami i płaszczami. Do sklepów niedługo wchodzi kolekcja jesień-zima. Jeżeli zastanawiasz się co wybrać, możesz skorzystać z krótkiego poradnika. Omówione będą hity tegorocznej zimy i na co zwrócić uwagę przy wyborze okrycia, w zależności od tego czego oczekujesz. Kurtki puchowe, wodoodporne, a może płaszcze z alpaki? Już teraz możesz zacząć planować zakupy.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze idealnego okrycia?

W przypadku gdy, potrzebujemy coś bardzo ciepłego i dużo czasu spędzamy na zewnątrz powinna się przydać długa kurtka. Jest to rzecz w szafie, którą zawsze musimy mieć. Kurta puchowa sprawdzi się idealnie na bardzo mroźne zimy. Gdy na przykład, czekasz na przystanku na autobus, puch zapewnia ochronę termiczną oraz daje komfort w użytkowaniu. Ochroni przed deszczem, śniegiem i nawet wichurami. Niezależnie od wypełnienia, puch jest lekkim materiałem, co daje przyjemność w użytkowaniu.

Jeżeli podążamy za trendami mody, powinniśmy wiedzieć że obecnie najbardziej znane są płaszcze z alpaki. Wykonane z wełny zwierząt świetnie nadają się na zimę, albo mroźną jesień. Wełna trzyma ciepło, pochłania i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Zachowuje się lepiej w porównaniu do syntetycznych materiałów. Wełna jest surowcem całkiem naturalnym. Jest to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy aby posłużył nam na lata. Dobrze komponuje się dobrany do naszej stylizacji. Możemy zadbać o dodatki w postaci czapki i szalika w zbliżonym kolorze.

Natomiast gdy, szukasz czegoś na deszczowe dni, można postawić na kurtki przeciwdeszczowe. Kurtki te posiadają specjalną membranową ochronę, jest to cienka powłoka wykonana z tworzywa sztucznego. Idealnie sprawdzi się różne na wyprawy, na przykład w góry. Membrana jest materiałem wodoodpornym, ale też oddychającym. Powłoki mają różne oznaczenia, zalecane jest wybieranie powłoki o minimalnej wartości 10000. Im większa membrana, tym większa skuteczność.