Rowery szosowe Specialized – wybierz najlepszy model dla siebie

Źródło: https://immotion.pl/

Rower szosowy Specialized – zanim kupisz, sprawdź na co zwrócić uwagę

Rower szosowy Specialized to doskonała inwestycja, jeśli poważnie myślisz o kolarstwie szosowym lub przygotowujesz się do ważnych zawodów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu jednośladu?

Szerokość kierownicy

Szerokość kierownicy to niezwykle ważny parametr wpływający na wydajność i ergonomiczność jazdy. Sprawdź ją dokładnie, a następnie zestaw z szerokością swoich barków – oba parametry powinny sobie odpowiadać. Jest to o tyle ważne, że podczas szybkiej, wyczynowej jazdy tego typy modele rowerów wymuszają charakterystyczną pozycję jazdy, która cechuje się niskim pochyleniem.

Rama

Kolejną kwestią jest wybór materiału, z którego wykonana jest rama. Do dyspozycji masz zazwyczaj dwie możliwości: aluminium lub karbon. To, na co się zdecydujesz, zależy również od kwoty, którą możesz przeznaczyć na ten cel. Pamiętaj jednak, że warto zainwestować nieco więcej i mieś pewność, że wybrany model posłuży Ci przez dłuższy czas. Jeśli dopiero zaczynasz, zacznij od aluminiowej ramy. Jednak jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, zainwestuj w model wykonany z karbonu.

Czym się wyróżnia rower szosowy Specialized Allez?

Rower szosowy Specialized Allez to dokonały sprzęt, który jednocześnie charakteryzuje się naprawdę przystępną ceną. Często jest tak, że kiedy się decydujesz na tańszy model, musisz iść na wiele kompromisów. Masz szczęście, Allez Sport rzuca całkiem nowe światło na rowery z niższej klasy. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że posiada praktycznie wszystkie cechy modelu, który możesz spotkać w sklepie w rowerach z wyższej półki, a mianowicie:

  • ramę E5 Premium Aluminium po to, aby zwiększyć sztywność konstrukcji i zapewnić najlepszą efektywność jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnego dla oka wyglądu,
  • widelec Specialized z karbonu FACT, wykonany przy użyciu technologii skorupowej, co gwarantuje pewność jazdy z najwyższą możliwą prędkością,
  • przerzutki Shimano Sora, które charakteryzują się wysoką niezawodnością i są bezproblemowe, minimum prac konserwacyjnych i maksimum przyjemności z jazdy.