Program do projektowania CAD, który niejedno ma oblicze

Program do projektowania CAD to narzędzie wykorzystywane w wielu branżach, do wielu różnorodnych celów. Niektórzy projektanci w swojej pracy używają prostych narzędzi CAD 2D lub 3D, inni używają bardzo zaawansowanych programów. Jednym z nich jest IRONCAD, który z jednej strony może służyć jako system kompatybilny z CAM, drugiej strony stanowić narzędzie dla meblarzy (Woodlab).

VisualMILL

VisualMILL to oprogramowanie do komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM), które pozwala na opracowanie obróbki danego przedmiotu oraz wygenerowanie kodu NC. Dużą jego zaletą jest obsługiwanie frezarek:

  • 3-osowych,

  • 4-osowych,

  • 5-osiowych.

W połączeniu z ogromną bazą postprocesorów, generowanie kodów za pomocą VisualMILL możliwe jest na każdą maszynę. Co ciekawe, nie jest to narzędzie należące do kategorii „drogich”. Jest dostępne w konkurencyjnej cenie, co jest szczególne biorąc pod uwagę ogrom możliwości, jakie niesie ze sobą jego użytkowanie.

Woodlab

Woodlab to program do projektowania CAD wspierający produkcję mebli. Jest on w pełni zintegrowany z systemem CAD 3D IRONCAD, współpracuje także z czołowymi dostawcami maszyn, dzięki czemu posiada gotowe biblioteki postprocesorów. System wyróżnia się możliwością definiowania operacji obróbki CNC w interfejsie modułu CAD.

Dlaczego Woodlab to program do projektowania CAD, po który tak chętnie sięga branża meblarska? Przede wszystkim daje możliwość zaprojektowania dowolnego mebla w technologii 3D. Generuje automatycznie wycenę całego projektu lub poszczególnych mebli, co znacznie skraca czas pracy. Posiada też tę cechę, która bardzo ułatwia sprzedaż – pozwala na tworzenie fotorealistycznych wizualizacji całych pomieszczeń lub wybranych mebli.

Program dla każdego

Ilu projektantów, tyle potrzeb. Program do projektowania CAD, który spełnia wszystkie oczekiwania użytkownika to prawdziwy skarb. Czasami jedno narzędzie może być odpowiednie do zupełnie różnych zastosowań, co niesie ze sobą wiele korzyści. Aby znaleźć najlepsze z możliwych rozwiązanie, najłatwiej jest pobrać wersje demonstracyjne kilku programów i porównywać je pomiędzy sobą.