Program do arhitektury 3D

Jaki program do projektowania domu wybrać? Taki, który maksymalnie ułatwi nam zadanie. Sprawdźmy po kolei kilka cech, jakie powinien mieć program do architektury 3D.

Po pierwsze, automatyczne wymiarowanie. W niektórych narzędziach wystarczą trzy kliknięcia, aby zwymiarować rzut budynku. Po drugie, fotorealistyczne rendery. Finalnie i tak najwięcej osób będzie patrzyło na wizualizację, a nie projekt – właśnie dlatego musi być ona bardzo dobrze wykonana. Duży plus, jeżeli będzie też wykonana szybko.

Program do architektury 3d powinien także być wyposażony w intuicyjny pasek narzędzi, który pozwoli zminimalizować czas potrzebny na odnalezienie interesujących nas funkcji – a tym samym skróci całkowity czas poświęcony na tworzenie projektu. Co jeszcze jest ważne? Program do projektowania domu, który automatycznie dostosowuje się do zmian nanoszonych w projekcie. Obiekty parametryczne bardzo ułatwiają pracę architektów!

Coraz popularniejszy staje się program do projektowania domu, a jednocześnie program do projektowania wnętrz – jako jedno narzędzie! Kompleksowe rozwiązanie, bez konieczności inwestowania w dodatkowe moduły, jest nie tylko wygodne, ale także ekonomicznie uzasadnione. Dlatego dobrze jest także to wziąć pod uwagę.

Program do projektowania wnętrz powinien zawierać elementy automatyzacji najczęściej tworzonych przestrzeni. Ważny jest np. zaawansowany moduł kuchenny, czy moduł płytek. Zdecydowana większość projektantów z przyjemnością korzysta z takich udogodnień. Nie zapominajmy także o importowaniu zewnętrznych modeli 3D – funkcji, która może oszczędzić godziny tworzenia trójwymiarowych elementów od podstaw.

Nie zależnie czy Twój program do architektury 3D to także program do projektowania wnętrz, zwróć uwagę, czy umożliwia pracę na warstwach znanych z CAD 2D. Zapewnia to precyzyjne i sprawne zarządzanie obiektami oraz ich widoczność  w projekcie, widokach, czy też arkuszu wydruku.

Zanim wybierzesz jedno, najlepsze rozwiązanie – porównaj pomiędzy sobą kilka programów i sprawdź, który z nich oferuje najwięcej. Jeżeli dodatkowo wybrane przez Ciebie narzędzie będzie dostępne z licencją wieczystą – jesteś na dobrej drodze, do wybrania optymalnego narzędzia pracy! Życzymy powodzenia.

Więcej informacji na https://www.archline-polska.pl/