Profesjonalny program do aranżacji wnętrz

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz to narzędzie bardzo pożądane na rynku. Z naszych obserwacji wynika, że najpopularniejsze jest projektowanie kuchni. Dlatego postanowiliśmy pokusić się o porównanie dwóch popularnych narzędzi, do tego stworzonych: KD MAX i CAD Kuchnie. Czym się różnią? A w czym są podobne? Sprawdźmy!

Projektowanie kuchni ułatwiają biblioteki, które są dostępne w obu programach. W przypadku CAD Kuchnie są one jednak dodatkowo płatne. Jest to także narzędzie z możliwością dokupienia modułów. W przypadku KD MAX nie ma podziałów. Różnica w dodatkowych opłatach obejmuje także wsparcie techniczne – w KD MAX darmowe, w CAD Kuchnie płatne.

Profesjonalny program do aranżacji wnętrz musi pozwalać na zrobienie profesjonalnych, fotorealistycznych wizualizacji wnętrz. W obu narzędziach jest to możliwe, jednak dla CAD Kuchnie jest to dodatkowo płatny moduł.

Analogiczna sytuacja jest z modułem szaf. W tym przypadku jednak jest to naturalne, bo KD MAX V6 to także program do szaf już w wersji podstawowej. Sięgają po niego meblarze i stolarze, którzy chcą automatyzować swoje działania, a także w efektowny i estetyczny sposób prezentować swoje produkty.

Omawiane programy wspomagają projektowanie kuchni możliwością importu zewnętrznych modeli 3ds, dwg, dxf, skp. Import jednak różni się nieco. Program do szaf i wnętrz KD MAX pozwala na import bezpośrednio z pliku przy pomocy tzw. metody „przeciągnij i upuść”, natomiast w drugim programie jest to możliwe przez zapis do biblioteki.

Edytor szafek i rozkrój to kolejne, płatne moduły CAD Kuchnie. KD MAX, jak już wspomnieliśmy to m.in. program do szaf, dlatego te funkcje ma w standardzie. Podział na moduły jest chyba największą różnicą dla użytkowników. Cena zawsze jest ważna dla konsumenta, a ciągłe dokupowanie nowych funkcjonalności może być mało komfortowe.

Na wielu płaszczyznach programy są jednak podobne. Budowanie pomieszczeń o nieregularnym kształcie, dokumentacja techniczna, automatyczne wstawianie blatów, cokołów i listew, a także zmiana wszystkich frontów i uchwytów jednocześnie to części wspólne dla obu popularnych rozwiązań.