Jaki płaszcz wybrać na zimę?

Zima zbliża się wielkimi krokami i należy zacząć się zastanawiać, jaką kurtkę lub płaszcz wybrać na ten sezon. Wymagania są duże, bo chcemy wyglądać modnie, być na bieżąco z trendami, a do tego nasz nowy zakup musi być praktyczny, ciepły i pasować do wszystkiego. Wydawałoby się, że są to bardzo duże wymagania, jednak da się je spełnić, jeśli zdecydujemy się na płaszcz z alpaki.

Czym są alpaki?

Nazwa ta może wydawać się obca, jednak chodzi tutaj o trawożercę z południowej Ameryki, który należy do rodziny wielbłądowatych. Jeśli ten opis wciąż niewiele mówi, to na pewno pomoże informacja, że alpaka jest bardzo podobna do lamy.

Dlaczego akurat płaszcz z alpaki?

Alpaki od samego początku były chętnie hodowane ze względu na swoje futro. Coraz częściej wytwarza się z nich dzianiny i tkaniny. Ich futro jest jedwabiste i bardzo delikatne. Dodatkowo cechuje się wysoką odpornością na niskie temperatury, jest o wiele cieplejsze od owczej wełny. Dzięki temu płaszcz z alpaki będzie idealnym rozwiązaniem, jak zaczną się mrozy. Będziemy wyglądać stylowo i dodatkowo będzie nam ciepło. Takie połączenie występuje zdecydowanie zbyt rzadko. Płaszcze z alpaki są też idealnym rozwiązaniem dla alergików. Dzięki temu, że wełna alpaki jest pozbawiona lanoliny, nie może ona wywoływać reakcji alergicznych.

Dodatkowo miłośnicy ubrań, które są wykonane z wełny alpaki, zauważyli, że materiał ten nie ściera się i jest bardzo odporny na zabrudzenia oraz nie pochłania zapachów.

Jaki kolor wybrać?

Wełna z alpaki występuje w ponad 20 naturalnych kolorach, więc wybór jest bardzo duży. Należy też zauważyć, że są to kolory wyjątkowo neutralne, więc idealnie dopasują się do każdej stylizacji. Dodatkowo producenci widząc, że wełna z alpaki cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zaczęli oferować swoim klientom wełnę, która jest poddawana procesowi farbowania. Szczególnie popularne stały się płaszcze z alpaki w kolorach takich jak bordowy, granatowy i ceglasty.

Decydując się na zakup płaszcza z alpaki pamiętajmy, że jest to produkt ponadczasowy i zawsze będzie się prezentować wyjątkowo elegancko.