Jak należy wybrać ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac jest niezwykle przydatnym gadżetem. Na rynku znajdziemy wiele ochraniaczy. Czy wiemy jednak, który ochraniacz na materac wybrać? Spotkamy się z wieloma rodzajami. Najpopularniejszymi ochraniaczami są ochraniacze w formie maty. Są one wyposażone w gumkę, którą się naciąga na każdy róg materaca. Taki właśnie ochraniacz nie przesuwa się oraz zawsze pozostaje na miejscu. Znajdziemy także ochraniacze, które przypominają prześcieradło z gumką. Ochraniacz ten wygląda tak samo jako prześcieradło. W związku z tym jest to rozwiązanie bardzo dyskretne oraz estetyczne. Poza tym pasują do materacy o bardzo różnej grubości.

Kolejny rodzaj ochraniacza to taki, który posiada warstwę dodatkową, która jest odpowiedzialna za wchłanianie się wilgoci. Są one przydatne szczególnie w sytuacji, gdy się pocimy podczas snu lub też lubimy w łóżku przesiadywać. Na rynku znajdziemy takie z podszewką pikowaną. Ma ona za zadanie regulację temperatury naszego ciała, a więc taką, która zapewnia samą cyrkulację powietrza.

Podczas zakupów musimy się upewnić czy mata wybrana wykonana została z materiału oddychającego, który nie wpłynie w sposób negatywny na komfort naszego dnu. Wśród materiałów możemy wyróżnić: jersey, miękkie frotte, grubą bawełnę, pikowane mikrowłókno czy też tkaninę wodoodporną. Każde z tych rozwiązań oferuje stopień zabezpieczenia przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami. Należy natomiast mieć na uwadze to, że tylko maty, które posiadają membranę paro przepuszczalną zapewniają ochronę całkowitą przed bakteriami oraz także przez roztoczami.

Jak zakładać ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac nie jest kompletnie rzeczą, którą na nasze łóżko zakładamy na zawsze. Należy go czyścić regularnie. Dlatego też bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie, w jaki sposób go należy zakładać. Na szczęście większość modeli mat dostępnych na rynku, jest niesamowicie prostych do założenia. Pranie pokrowca, w którym się znajduje materac z reguły jest bardzo uciążliwe. Bardzo trudno się go zdejmuje, a do tego jeszcze trudniej zakłada.

Źródło: https://ochraniacz-na-materac.pl/