Grzejnik do małej łazienki – jak go wybrać? Zobacz, jakie modele sprawdzą się najlepiej

Źródło: https://mario-radiators.pl/

OZDOBNE GRZEJNIKI DO MAŁYCH ŁAZIENEK Z CHROMOWANĄ POWŁOKĄ – CZY TO DOBRY POMYSŁ?

Coraz popularniejsze stają się w ostatnim czasie ozdobne grzejniki do małych łazienek z powłoką z chromu. Urządzenia te z pewnością świetnie się prezentują ze względu na to, że powłoka ta jest kolorystycznie dopasowana idealnie do pozostałych chromowanych powierzchni, jakie znajdziemy w każdej łazience, takich jak chociażby baterie pryszniców lub kranów czy innych elementów armatury sanitarnej i wyposażenia. Warto jednak przyjrzeć się bliżej grzejnikom z chromowaną powłoką. Ich wygląd stanowi bowiem bez wątpienia ogromną zaletę – lecz czy przypadkiem nie jest to również jedyna zaleta tego typu urządzeń?

Grzejniki chromowane stały się dziś na tyle popularne, że nie należą już z pewnością do najwyższej półki cenowej. Ich przystępna cena i dekoracyjny wygląd przyciągają wielu klientów właśnie do tego typu urządzeń grzewczych. Wybierając grzejnik chromowany, należy jednak pamiętać, że konieczny będzie zakup urządzenia o wyższej mocy niż ta, której potrzebowalibyśmy tylko według powierzchni naszej łazienki i jej zapotrzebowania cieplnego. Wynika to z faktu, że chromowana powłoka znacznie gorzej niż inne materiały przewodzi ciepło, przez co faktyczny wpływ, jaki działanie grzejnika będzie miało na temperaturę w pomieszczeniu, jest o wiele niższy.

Wybierając grzejnik chromowany musimy więc również zdawać sobie sprawę z tego, że o ile sam zakup tego typu modelu nie będzie wiązał się z poważnym wydatkiem, o tyle korzystanie z urządzenia na dłuższą metę może generować znaczące koszty. Jest to spowodowane właśnie słabym przewodzeniem ciepła przez chromowaną powłokę, co sprawia, że pomieszczenie nie osiąga docelowej temperatury tak szybko, jak byłoby to możliwe w przypadku urządzenia wykonanego z innego materiału. Konieczne jest więc dostarczenie do urządzenia znacznie większej ilości energii, co niestety przekłada się bezpośrednio na wyższe rachunki za ogrzewanie. Warto więc zastanowić się, czy chromowany grzejnik faktycznie będzie wart swojej ceny. Zobaczmy, co oferują nam producenci urządzeń grzewczych wykonanych z innych materiałów i czy takie grzejniki też mogą być dekoracyjne!

Z JAKICH JESZCZE MATERIAŁÓW TWORZY SIĘ NOWOCZESNE GRZEJNIKI DO MAŁYCH ŁAZIENEK?

Do najpopularniejszych materiałów, z jakich produkuje się dziś nowoczesne grzejniki nie tylko do małych łazienek, należą z pewnością metale takie jak aluminium oraz stal nierdzewna. Ich popularność wynika przede wszystkim z ich odporności na korozję wodną, czyli po prostu rdzewienie. Poza tym podobieństwem materiały te różnią się jednak znacząco pozostałymi parametrami. W tej części artykułu przyjrzymy się im bliżej, przedstawiając wady i zalety każdego z nich, aby można było obiektywnie podjąć decyzję co do tego, który z nich lepiej sprawdzi się w przypadku grzejnika do małej łazienki.