Eleganckie stoliki kawowe do salonu – jak je wybrać?

Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem każdego salonu – to szczególne miejsce, przy którym nie tylko pije się południową kawę i zjada ciastko zerkając na telewizor, ale przede wszystkim jest to miejsce wypoczynku zasługujące na wyjątkowa uwagę. Jak dobrać ten mebel do wielkości salonu i jego aranżacji?

Dobór stolika do powierzchni salonu

Zgodnie z zasadami aranżacji wnętrz pierwszą rzeczą, którą bierzemy pod uwagę kupując jakikolwiek mebel jest jego wielkość w stosunku do powierzchni pomieszczenia. Jeśli salon jest mały to dobierane do niego stoliki kawowe należy wybierać z dużą uwagą: tak, żeby nie zajęły całego pomieszczenia i żeby z racji ich wielkości nie okazało się, że nie można swobodnie usiąść na sofie, bo obijamy się o stolik. W tym punkcie lepiej jest rozważyć miniaturowy stolik np. na trzech nogach, z niewielką powierzchnią blatu i w jasnym kolorze, który optycznie powiększy pomieszczenie.

Stoliki kawowe https://mrdecor.pl/wyszukaj-stolik-kawowy-loft/ do salonów dużych są zupełnie osobną opcją, która daje właścicielowi mieszkania znacznie większe pole wyboru. W tej kategorii warto przemyśleć eleganckie stoliki drewniane z blatem stylizowanym np. na słoje drzewne, albo duże stoliki o blatach szklanych, które pozwalają zobaczyć znajdujący się pod nimi, oryginalny dywan. Ciekawym pomysłem może być również dobranie stolików z nutą wykończeń chromowanych czy metalowych – w nowoczesnym wnętrzu będą się one prezentowały doskonale!

Styl aranżacji salonu a typ stolików

Stoliki kawowe warto również dopasować do stylu, w jakim pierwotnie został wykończony salon. Dla przykładu stolik w całości wykonany z drewna świetnie wpisze się we wnętrza stylizowane tradycyjnie, pełne drewna i dodatków drewnianych, ale i w pomieszczeniach typu vintage. Nowoczesne stoliki metalowe z blatami szklanymi będą dobrze wyglądały w salonach nowoczesnych, w których ceni się minimalizm i prostotę i do których wstawia się meble oryginalne, wykańczane szkłem czy chromowanymi dodatkami. Idealne dopasowanie stolika do salonu powinno zatem uwzględniać i gusta właścicieli i powierzchnię tego pokoju i jego unikatowy styl.