Dlaczego warto postawić na implanty?

Wiadomo, że usunięcie zęba jest ostateczności, której niestety nie zawsze można uniknąć. Jednak trzeba mieć świadomość, że brak jednego czy też kilku zębów to nie tylko estetyczny problem. W przypadku samej ekstrakcji zęba jak najszybciej należy podjąć się leczenia protetycznego. Osobom, które oczekują od protetycznego rozwiązania komfortu maksymalnego zaleca się nic innego jak implanty Olsztyn.

Implanty Olsztyn są wykonane z tytanu, a swoim kształtem przypominają śrubkę. Wszczepiony w kość żuchwy czy też szczęki w miejscu po zębie utraconym ma za zadanie zastąpić właściwy korzeń zęba. Na implancie jest mocowana korona porcelanowa. Implant różni się tym od innych protez tym, że tkwi na stałe w kości niczym ząb naturalny. Daje to pełen komfort uśmiechu, jedzenia czy też codziennej higieny. Tytan to materiał biokompatybilny. Oznacza to, że zrasta się całkowicie z kością człowieka. Tym samym zapobiegają zjawisku arofii, o której jest mowa powyżej. Implant praktycznie ma trwałość dożywotnią, oczywiście pod warunkiem należytej dbałości o higienę naszej jamy ustnej.
Wszczepienie implantu to chirurgiczny zabieg, który jest poprzedzony konsultacją, radiologiczną diagnostyką oraz także wykonaniem zaleconych badań przez stomatologa. Dentysta odsłania dziąsło, po czym zajmuje się nawierceniem otworu w kości oraz także wprowadza implant. Następnie go zasłania dziąsłem oraz także zakłada szwy. Dziąsło się goi bardzo szybko, jednak czas, który jest potrzebny na zagojenie całkowicie, zajmuje około od trzech do sześciu miesięcy.