Blat z orzecha – efekt „WOW” dla Twojej kuchni

Źródło: https://dlh.pl/

Prestiżowy efekt dekoracyjny

Drewno orzecha jest również wykorzystywane do produkcji okładzin ściennych i desek podłogowych. Dzięki temu, bazując na nietuzinkowym i bardzo eleganckim wyglądzie drewna, można pokusić się o stworzenie całości zabudowy kuchennej w oparciu tylko o ten materiał. Fronty szafek, okładzina ścienna i blat kuchenny będą tworzyły jedną efektowną całość. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi do zabudowy kuchni w formie aneksu umiejscowionego tylko na jednej ścianie w jadalni lub w salonie.

Klasycznie i kontrastowo

Dla zwolenników mocnych i kontrastowych aranżacji drewno to może posłużyć jako bardzo dobry materiał bazowy. Jako, że oryginalne usłojenie i bogata kolorystyka blatu jest już wystarczającym elementem dekoracyjnym wprowadzenie neutralnych kolorów dopełni kompozycji. Meble kuchenne w kolorze białym lub szarym spowodują, że otrzymamy stylizację zmierzającą w kierunku skandynawskim. Biel i jasne kolory spowodują, że przestrzeń kuchni optycznie się powiększy. Natomiast wprowadzając odważny i ostatnio często stosowany we wnętrzach kolor czarny otrzymamy „klubową” i bardzo nowoczesną stylizację. Barwa ta spowoduje, że nawet duże pomieszczenie zmniejszy się optycznie i stanie się bardziej przytulne. Uzupełnienie kompozycji mosiężnymi lampami i ciepłym punktowym światłem stworzy miejsce, w którym będziemy miło spędzać czas również wieczorami. Doniczki z zielonymi roślinami dopełnią kontrastową aranżację.

Dla zwolenników drewna

Stylizację kuchenną można też zrealizować w oparciu o zabudowę meblową wykonaną z różnych gatunków drewna. Orzech europejski posiada intensywną barwę i bardzo charakterystyczne usłojenie i to z niego zostałby wykonany blat kuchenny. Fronty szafek stworzone z jasnego jednolitego drewna np.: akacji azjatyckiej wprowadzą element kontrastowy pod względem barwy i rysunku włókien. W takiej kompozycji ważne by wygląd drewna przeznaczonego na fronty szafek nie zdominował charakteru blatu z orzecha. Tworząc takie zestawienie osiągniemy bardzo naturalny efekt. Jako dodatki do takiej aranżacji można swobodnie zastosować wszelkie rośliny doniczkowe i różnego rodzaju dekoracje.