10-dniowa dieta oczyszczająca organizm. Sprawdź, dlaczego warto

Źródło: http://neera.pl

Zastosowanie 10-dniowej diety oczyszczającej niesie szereg zalet. Brak stałego pokarmu pozwala organizmowi intensywnie spełniać swoje oczyszczające funkcje. Organizm bardzo dobrze gospodaruje energią, przechodzi w stan tzw. odżywiania wewnętrznego. Pod nieobecność białka w pokarmie dosłownie żywi się sam sobą w procesie autolizy, zużywając aminokwasy pochodzące ze zniszczonych i zmęczonych komórek. W ten sposób stare komórki są zużywane i wydalane, a formacja nowych jest przyśpieszona. Dlatego już po kilku dniach kuracji czujemy się lekko i wyglądamy młodziej.

Neera to sposób na wprowadzenie nowych, zdrowych nawyków do codzienności. Stosowanie regularnie, co na przykład pół roku dziesięciodniowego oczyszczania pomoże w powrocie do całkowitej równowagi organizmu. Napój Neera można również wprowadzić do diety codziennej, stosując go zamiennie z jakimś posiłkiem w ciągu dnia, by dodatkowo pobudzać organizm do działania. Post zawsze zakończy się utratą kilku kilogramów, nie jest to jednak nadrzędnym jego celem, poczytywane jest raczej jako efekt uboczny. Natomiast w wyniku oczyszczenia i pobudzenia organizmu możesz zauważyć:

  •  większe siły witalne, codzienną energię,
  •  polepszony metabolizm, brak problemów,
  •  polepszenie efektywności snu, wstawanie bardziej wypoczętym,
  •  poprawę odporności, mniejszą podatność na przeziębienia,
  •  poprawienie stanu włosów, skóry, paznokci czy wzroku.

Zatem przeprowadzenie diety przez dziesięć dni może pomóc w zmianie całego życia, którą zapoczątkuje. Mimo iż jest ona także w pełni naturalna, bazuje jedynie na płynach i naturalnym syropie o wysokim indeksie glikemicznym. Nie jest polecana nie tylko diabetykom, ale również kobietom w ciąży i karmiącym piersią, jak i osobom przewlekle chorym, u których wpływ diety na chorobę jest możliwy.

USUWANIE ZŁOGÓW JELITOWYCH

Złogi na jelitach są pozostałościami treści pokarmowej, która zwykle etap wędrówki w przewodzie kończy na wypróżnieniu. W przypadku złogów resztki pozostają na ścianach jelita, tworząc nieprzyjemne, coraz twardsze zaległości. Dogłębne oczyszczenie organizmu poprzez dietę płynną mającą swe źródła w naturze przyczynić się może także do oczyszczenia jelita z nieprzyjemnych symptomów. Towarzyszące diecie zalecenia pobudzania wypróżniania mogą wspomóc proces oczyszczenia. Wyrobienie wraz z nową dietą nowych nawyków żywieniowych, w szczególności dostatecznego nawadniania organizmu to natomiast szansa na uniknięcie wystąpienia złogów w przyszłości. Poczuj lekkość, zapewnij sobie komfort zdrowego, regularnego wypróżnienia. Złogi w jelitach mogą powodować nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego, osłabienie, ociężałość czy zaparcia bądź drugą skrajność – biegunki. To także zwiększona możliwość zachorowania na raka. Dlatego wyeliminowanie ich występowania jest kluczowe dla zdrowia.