MISTRZOSTWA EUROPY U23 W LEKKIEJ ATLETYCE BYDGOSZCZ 2017

Superbohater Konrad Bukowiecki po wczorajszym triumfie w mityngu na Starym Rynku w Bydgoszczy promował dziś lekkoatletykę oraz mistrzostwa Europy do lat 23 w Zespole Szkół Zawodowych im. Adama Mickiewicza w Chełmnie.
 
Konrada w progach placówki powitali przedstawiciele grona pedagogicznego z dyrektorem na czele, a później uczennice jednej z klas przedstawiły zebranym w auli chełmińskiej szkoły zasady oraz historię pchnięcia kulą i przypomniały najwybitniejsze postacie tej konkurencji. W kilku zdaniach przypomniano także sukcesy halowego mistrza Europy oraz zapytano go o plany na mistrzostwa Europy U23 w Bydgoszczy.
 
- Na takie pchnięcie jak z Belgradu muszę pracować bardzo długo. Moja obecna forma może nie jest najlepsza, ale jest jeszcze dużo czasu żeby wszystko dograć do bydgoskich mistrzostw. Trenuję tak żeby na Zawiszy była zwyżka formy. – uśmiechnął się Konrad Bukowiecki.
 
Uczniowie mieli szereg pytań do rekordzisty Polski. Dominowały te związane z codziennością sportowca, jego zainteresowaniami, pasjami. Zgromadzeni w auli byli także ciekawi jak zaczęła się przygoda Bukowieckiego z pchnięciem kulą.
 
- Kiedyś uprawiałem, całkiem długo, pływanie, ale nie odnosiłem w nim sukcesów ogólnopolskich. Chęć bycia w czymś dobrym, chyba zadecydowała, że ostatecznie zdecydowałem się zostać w pchnięciu kulą. – opowiadał w Chełmnie kulomiot Gwardii Szczytno.
 
Prowadzący spotkanie Tomasz Majewski – miejscowy polonista i pasjonat sportu – dopytywał o motywację do ciężkiej pracy. Urodzony w 1997 roku zawodnik podkreślał, że niesamowitym motorem napędowym są takie chwile jak te, gdy stojąc na podium słucha się Mazurka Dąbrowskiego. Najbliższa okazja dla Konrada na taki moment już w lipcu podczas mistrzostw Europy w Bydgoszczy.
 
11. Mistrzostwa Europy U23 z udziałem m.in. Konrada Bukowieckiego odbędą się pomiędzy 13 i 16 lipca na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.

fot. Tomasz Kasjaniuk